Guillaume Nery - Dean's Blue Hole
74%
Kommentarer (7)
Om klippet
- Beskrivning
- "Fritt Fall" Världs mästaren i dykning utan utrustning - Guillaume Nery dyker i Dean's Blue Hole, vilket är det djupaste blåa hålet i hela världen, detta filmades av en annan som inte använde sig några hjälpmedel, som är den franska Julie Gautier som en gång också varit en av dem världens bästa fridykarna.
Riktigt tuff video! - Inlagd av
- jonaaas
- Datum
- 5 jun 2010 20:00
- Visningar
- 6 203
- Antal röster
- 11
- Klippets längd
- 04:18
- Kategori
- Coolt
- Taggar
- Visa
vippen1337 det finns folk som håller andan i 15 minuter
så jävla dum XD t.ex jag kan fylla min magsäck med luft och rapar upp det sen andas in det (luktar spya men värt de)
Haha, det finns för många p12 på denna sida. Idioti på hög nivå..
innan dom bästa fridykarna går ner så lagrar massa luft i magen (sväljer) sen tar dom upp det och andas. och vippen1337 han flyter inte upp för han har viktbälte ditt RETARD.
hur fan kan man hålla andan så länge och vrf flyter han inte ?
jag brukar fri dyka det e skit kul men han e skit bra jag kan bara hålla andan i 2 min sen blir det svårt att röra sig XD